Sponsor - Gmina Lipowa

Doszliśmy do bardzo ważnego, strategicznego dla nas sponsora jakim jest gmina. Dzięki corocznej dotacji z gminy mamy zapewnione finansowanie najpotrzebniejszych wydatków, które musimy ponieść. Sponsorem Strategicznym nasza gmina stała się dopiero po wyborze na wójta Jana Góry. Wcześniej poziom finansowania wystarczał na pokrycie bieżących kosztów i kosztów administracyjnych, nie było możliwości finansowaniu transportu czy wymiany zużytego sprzętu z tych środków.

W tej chwili jest nam o wiele łatwiej. Płatność za transport na mecze w zeszłym roku to pułap ponad 9000zł, który w całości opłacany jest z gminnej dotacji. Cena transportu jest wręcz promocyjna (mamy porównanie z kilkoma innymi przewoźnikami) firma JM Bus, kasuje nas za swoje usługi wręcz "po kosztach" ale o tym w innym artykule. Transport, połowa wydatków na sędziów czy bieżące rachunki to głównie koszty, które w skali całego roku są dla funkcjonowania klubu naprawdę wysokie. Do tergo dochodzą opłaty administracyjne (zgłoszenie zawodników, składka pzpn, zgłoszenie drużyny) pułap ok 4000zł również finansowany przez środki z dotacji gminnej. Tak jak utrzymanie boiska zakup trawy, nawozów, paliwa czy naprawy i przeglądu sprzętu do koszenia to rocznie ok 4000zł. W kosztach z dotacji można ująć również ubezpieczenie zawodników oraz zakup materiałów na niektóre inwestycje. W tym, roku został sfinansowany zakup kostki brukowej i obrzeży, ułożonej wokół budynku.

Dzięki co roku większej dotacji jesteśmy w stanie nadążyć za inflacją i możemy myśleć o jakichkolwiek inwestycjach infrastrukturalnych na naszym boisku. Dzięki temu wsparciu możemy skupić się na rozwoju, najpotrzebniejsze koszty mamy (w niemal całości) sfinansowane.

W imieniu prezesa oraz zarządu LKS Leśna serdecznie dziękujemy za stałą dotację wójtowi gminy Janowi Górze, Kierownikowi Referatu Organizacyjno - Edukacyjnego Pani Małgorzacie Michalskiej-Gąsiorek za możliwość ciągłego kontaktu z gminą, przewodniczącemu rady gminy i byłemu członkowi naszego zarządu Andrzejowi Binda, oraz pozostałym członkom rady gminy: Ewa Urbańska, Caputa Jan, Katarzyna Skrzypek, Jan Sołtysik, Ewa Jasek, Piotr Wandzel, Czesław Miklusiak, Piotr Caputa, Jerzy Łodziana, Włodzimierz Jezutek, Krystyna Małysa - Brodka, Ewa Legut, Maria Binda - Sapeta, Tadeusz Pawlus.